IMG 20180111 103427 resized 20180111 104047666

„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”, dlatego już po raz kolejny Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku włączyło się w organizację akcji charytatywnej w ramach 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Społeczność szkolna jest niezwykle dumna, że  kolejny raz może być częścią tej wspaniałej akcji niosącej  pomoc. Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie środków finansowych dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W ramach 26 Finału WOŚP dnia 3 i 4 stycznia 2018r. odbyła się kwesta szkolna. W akcję aktywnie włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły. Zbiórkę zorganizowała i przeprowadziła uczennica klasy IB (II) Alicja Jaskulska. Podczas akcji zebrano 229,72 zł. W dniu 14 stycznia 2018 r. na ulicach naszego miasta będziemy mogli spotkać następujących wolontariuszy z naszej szkoły:

1.JUSTYNA WITKOWSKA

2.ZUZANNA WALOCH

3.POLA WÓJTOWICZ

4.ILONA STOPKA

5.WIKTORIA WASIK

6.KAMIL CZECH

7.KAMIL SKOK

8.ZUZANNA BAJNO

9.ALICJA JASKULSKA

10.DANIEL WYREK

11.ZUZANNA CHARZYŃSKA

12.WIKTORIA DROBOT

13.JULIA ROZE

14.WIKTORIA KONARZEWSKA

15.KAMIL DANIELSKI

16. ANGELIKA WAWRYŁA

Wolontariusze zostali poinformowani o zasadach bezpieczeństwa podczas 26 Finału WOŚP. Opiekunem wolontariuszy jest p. Małgorzata Dudyś.

x

Na te najpiękniejsze w roku Święta Narodzenia Pańskiego życzę całej szkolnej społeczności serdecznych spotkań przy wigilijnym stole, pukania do drzwi przyjaznych ludzi, dużo radości, serdecznych objęć, wiary w rzeczy niemożliwe, optymizmu, radości, zdrowia i cudownego odpoczynku w gronie najbliższej Rodziny i Przyjaciół.

Niech Nowy 2018 Rok przyniesie miłe niespodzianki, ciekawe wydarzenia, szczęście i siłę do realizacji marzeń i planów.

Wesołych Świąt

Barbara Meredyk

Dyrektor LO Skargi

8 grudnia klasa IA pod opieką p. Małgorzaty Dudyś wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej  w Pułtusku, w celu wysłuchania wykładu pod tytułem:                       "Zaburzenia odżywiania, ich przyczyny i skutki". Zajęcia poprowadziły p. Barbara Duszczyk i p. Danuta Brzuska z Powiatowej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej.
Prowadzące przedstawiły uczestnikom spotkania film edukacyjny na temat najbardziej powszechnych i jednocześnie niebezpiecznych zaburzeń odżywiania        – bulimii i anoreksji. Zwróciły uwagę na fakt, że anoreksja jest chorobą śmiertelną      - 20% chorych umiera, bądź  to z powodu wyniszczenia organizmu, bądź w wyniku prób samobójczych.
   W dalszej części szkolenia uczniowie wysłuchali wykładu połączonego                 z prezentacją multimedialną na temat najbardziej powszechnych zaburzeń odżywiania, w tym otyłości. Zapoznali się również z zasadami racjonalnego odżywiania się.                                                                                                Bardzo serdecznie dziękujemy, za możliwość uczestniczenia w spotkaniu.

M. Dudyś

IMG 20171220 095812 resized 20171222 084927637

Dnia 20 grudnia grupa młodzieży z klasy III A i III C pod opieką wychowawców     p.Renaty Konarzewskiej i p.Małgorzaty Dudyś wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie.Uczniowie uczestniczyli w bezpłatnej lekcji muzealnej, sfinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.                           Zajęcia miały charakter interaktywny i warsztatowy. Uczniowie pracowali w grupach 5-cio osobowych przy pomocy tabletów, korzystając z aplikacji Muzeum Narodowego. Zadaniem młodzieży była interpretacja wybranego dzieła sztuki poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania wcześniej przygotowane przez prowadzącą zajęcia,                a następnie zaprezentowanie odpowiedzi na forum grupy.

feed-image Aktualności