received 2047974008778776 resized 20180202 012036165

Dnia 04.01.2018r. rozpoczęły się zajęcia laboratoryjne z chemii   w ramach projektu:           „ Akademia Sukcesu w LO Skargi w Pułtusku”. Na zajęcia uczęszczają uczniowie klasy ID. Laboratoria prowadzone są raz  w tygodniu i trwają dwie godziny lekcyjne. Zajęcia przewidziane są na 1,5 roku szkolnego. Warsztaty realizowane są w grupach przez nauczyciela chemii  p. Danutę Pawlak. Celem zajęć jest poznanie podstawowych czynności laboratoryjnych: sączenie, zbieranie tlenu, wodoru, destylacja, sporządzanie roztworów.              Zajęcia mają zwiększyć szanse uczniów uzyskania lepszego wyniku z egzaminu maturalnego z chemii. Przewidziana jest część teoretyczna, wzbogacająca umiejętności uczniów  w zakresie obliczeń stechiometrycznych, stosowanych w laboratorium. Uczniowie samodzielnie wykonują doświadczenia, sporządzają ich opisy, wypełniają karty pracy. Przygotowują materiał teoretyczny do zajęć. W ramach projektu przewidziane są wyjazdy na atrakcyjne dla uczniów wykłady na uczelniach wyższych.

D. Pawlak