IMG 6668

21 marca 2018 r. w ramach projektu „Akademia Sukcesu” grupa 48 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku z klas II D, IB (II) i II B brała udział w wycieczce do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Uczniowie wraz z opiekunami p. Danutą Pawlak, Anną Krystoszyk, Jackiem Opalką                   i Krzysztofem Zabielskim zwiedzali NCBJ, reaktor jądrowy Maria oraz brali udział        w wykładach o promieniotwórczości. Wycieczka miała charakter naukowy.         Dzięki praktycznym lekcjom uczniowie łatwiej przyswoją materiał                              o promieniotwórczości na lekcjach fizyki jądrowej, chemii kwantowej i biologii.

Danuta Pawlak