received 1672575852811226

Dnia 18 maja 2018r. klasy I B (I) i I D pod opieką p. Jolanty Wotawy, p. Doroty Kowalskiej, p. Marii Gos oraz p. Lidii Chymkowskiej uczestniczyły w wycieczce do ogrodu botanicznego w Powsinie. Wyjazd był zorganizowany i sfinansowany w całości z projektu:   „Akademia Sukcesu w LO Skargi  w Pułtusku”. Zajęcia były przeprowadzone oraz omówione przez pracowników PAN i składały się z trzech części :

I ćwiczenia z mikroskopem,

II zwiedzanie ogrodu botanicznego,

III prezentacja multimedialna.

Pierwsza część zajęć polegała na warsztatach biologicznych, podczas których młodzież wykonywała preparaty mikroskopowe z następujących materiałów: pyłku sosny, zarodników skrzypu, liścia pokrzywy, liścia rosiczki, liścia grubosza, liścia moczarki kanadyjskiej oraz mikroskopijnych organizmów żyjących w wodach jeziora. Po przygotowaniu preparatów uczniowie mieli możliwość obserwacji ich pod mikroskopem i omówienia z prowadzącym zajęcia.

Druga część polegała na oprowadzaniu uczestników wycieczki przez przewodnika po ogrodzie botanicznym. Uczniowie podziwiali kolekcję różaneczników, azalii, róż oraz roślinność ciepłolubną rosnącą w szklarniach.

Trzecią częścią zajęć była prezentacja multimedialna dotycząca różnorodności biologicznej roślin.

Wycieczka była dla młodzieży przyjemną i nietypową lekcją biologii, z której wszyscy wrócili zadowoleni.

Dorota Kowalska