w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku

w roku szkolnym 2018/2019

rada rodzicow

Celem Rady Rodziców jest reprezentowanie ogółu rodziców szkoły oraz podejmowanie działań zmierzających do doskonalenia statutowej działalności szkoły, a w szczególności na rzecz podnoszenia jakości realizacji przez szkołę zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych.

Zadaniem Rady Rodziców jest w szczególności:

1. pobudzanie aktywności rodziców i organizowanie ich do działań na rzecz wspomagania procesu nauczania, wychowania i opieki, zgodnie z potrzebami szkoły;
  2. ścisła współpraca z Dyrektorem Szkoły, Radą Pedagogiczną, Samorządem Uczniowskim oraz organizacjami działającymi na terenie szkoły w zakresie realizacji programu dydaktyczno-wychowawczego szkoły;
  3. współpraca ze środowiskiem lokalnym;
  4. gromadzenie funduszy niezbędnych do wspierania działalności szkoły, a także ustalanie zasad ich użytkowania.

Do kompetencji Rady Rodziców należy:

1. Występowanie do Dyrektora Szkoły, Rady Pedagogicznej, Samorządu uczniowskiego, organu prowadzącego, organu sprawującego nadzór pedagogiczny z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach Szkoły.
  2. Uchwalanie w porozumieniu z Radą Pedagogiczną:
  • programu wychowawczego Szkoły,
  • programu profilaktyki.

aaa3. Opiniowanie:

• programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia i wychowania szkoy;
  • projektu planu finansowego składanego przez Dyrektora Szkoły;
  • szkolnego zestawu programów nauczania i szkolnego zestawu podręczników;
  • zmian w szkolnym prawodawstwie, a w szczególności w Statucie Liceum i jego załącznikach;
  • planu nadzoru pedagogicznego dyrektora Szkoły;
  • planowanej organizacji roku szkolnego, w tym ustalenie pięciodniowego tygodnia pracy;
  • ustalenia przez Dyrektora Szkoły przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym;
  • pracy nauczycieli ubiegających się i awans zawodowy;
  • wprowadzania jednolitego stroju szkolnego;
  • ofert złożonych przez ubezpieczycieli i wyboru ubezpieczyciela;
  • oraz innych z mocy prawa.

Jednym z zadań Rady Rodziców jest gromadzenie funduszy niezbędnych do wspierania działalności szkoły.

Rada Rodziców Szkoły przy Liceum otworzyła specjalny rachunek bankowy:

Bank Spółdzielczy w Pułtusku

Nr konta 74 8232 0005 0004 9676 2000 0001

i uprzejmie prosi Rodziców o wpłacanie darowizn na podane konto lub osobiście w księgowości, w szkole.

Od roku szkolnego 2009/2010 wysokość wpłaty rocznej określonej przez Rodziców wynosi 60zł, jednak każda dowolna kwota będzie mile widziana.

Dziękujemy.