KONSTYTUCJA 3 MAJA

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotr Skargi w Pułtusku w dniu 29.04.2013r. w amfiteatrze Domu Polonii i 03.05.2013r. w Bazylice Kolegiackiej uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, specjalnie przygotowanym na tę okazję, programem artystycznym.

Młodzi wykonawcy przypomnieli dzieje Polski, historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz jej wagę dla narodu polskiego.

Młodzież zaprezentowała piosenkę Grzegorza Ciechowskiego " Nie pytaj mnie o Polskę", Jacka Kaczmarskiego "Elekcja", "Requiem rozbiorowe", Marka Grechuty "Ojczyzna" czy "Krajobraz po uczcie".

Wykorzystali fragmenty Kroniki Wincentego Kadłubka, mowę Jana Kazimierza, wyjątki z dzieła Stanisława Konarskiego "O skutecznym rad sposobie...", J.U. Niemcewicza, wiersze Artura Oppmana, Jana Lechonia, R. Suchodolskiego.

Program wzbogaciła prezentacja multimedialna.

Artyści to uczniowie klas pierwszych i drugich: Piotr Sadowski - IC, Adam Zaremba - IC, Adrian Rosłoniec - IC, Malwina Pawlewicz - IC, Marek Grabowski - IID, Martyna Kawiatek - ID, Kamila Chimkowska - ID, Tomasz Karwański - IA, Michał Sadziak - ID, Adrian Jusiński - IIC, Monika Jędraszko - IIC, Natali Dłutoeska - IIC, Oliwia Farska - IIC, Adrianna Przybysz - IIC.

Opieka techniczna: Emilian Olbrych - IB, Mateusz Więcki - IB.

Aktorzy zauroczyli widzów swoim profesjonalizmem i doskonałą interpretacją prezentowanych utworów, o czym świadczyły gromkie brawa nie tylko w amfiteatrze, ale również w Kościele.

Tekst: Jolanta Gorczyńska.

Dzisiaj : Edyty Kornela