W dniach 9-16 marca 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku gościliśmy grupę naszych rówieśników z Niemiec. To był wspaniały tydzień, pełen niezapomnianych wrażeń. Mieliśmy okazję w tym czasie doskonalić umiejętności posługiwania się językami: angielskim i niemieckim oraz dowiedzieć się wiele o kulturze oraz stylu życia naszych sąsiadów. Pokazaliśmy naszym gościom z Niemiec polskie tradycje i piękne miejsca w naszym kraju, które dzięki wyjazdom odkryliśmy na nowo. Warszawa, Wilanów, Żelazowa Wola, Nieborów, ale także niezwykła Kuźnia Kurpiowska w Pniewie ponownie odsłoniły przed nami swoje piękno. Dla młodzieży z Niemiec to niepowtarzalna okazja do poznania naszej historii, kultury i obyczajów. Wielką wartością tej wymiany i wspólnie spędzonego czasu są przyjaźnie, które zawarliśmy. Pożegnanie w ostatnim dniu projektu było bardzo trudne, ale przecież już w czerwcu spotkamy się ponownie. Tym razem my będziemy gośćmi w Ganderkesee w Niemczech. Przedsięwzięcie to nie byłoby możliwe bez naszych nauczycieli. Dziękujemy pani Dyrektor Barbarze Meredyk, pani wicedyrektor Beacie Czerniakowskiej-Koc, koordynatorkom projektu pani Jolancie Siejbik i pani Anecie Lesińskiej, wspieranym przez p. Dorotę Bachmurę i p.Lidię Chymkowską. Dziękujemy za pasję, zaangażowanie, poświęcony czas i świetne przygotowanie wymiany. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom Liceum za pomoc w organizacji spotkań i zajęć integracyjnych oraz rodzicom, dzięki którym mogliśmy przebywać z koleżankami i kolegami w domach rodzinnych.

Projekt został dofinansowany przez organizację ,,Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży’’, dzięki czemu nie ponosiliśmy kosztów z nim związanych.
Serdecznie dziękujemy panu Michałowi Kisielowi, Dyrektorowi Domu Polonii w Pułtusku za wielką życzliwość, wsparcie i zaproszenie naszych niemieckich gości do pięknych sal zamkowych.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, uczestnicy wymiany polsko-niemieckiej.





























